פרס יו"ר הכנסת – שושנה גולדפינגר בשם מקבלי הפרס

שלמי תודה בשם מקבלי פרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים ה'תשס"ח – רו"ח שושנה גולדפינגר, מרכז מידע לבריאות האשה, בני ברק

כבוד יו"ר הכנסת חברת הכנסת גב' דליה איציק – אורחים
נכבדים
התאספנו כאן כל איש ואישה אשר נדב ליבם
ר' חיים בן עטר מגדולי התורה והקבלה במרוקו במאה ה
18 מפרש : איש ואישה אשר נדב ליבם- מי שליבו נדיב יתנדב יותר מהיכולת…
וישמח בנתינה.

חבר הנאמנים של קרן פרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים בחר לשים דגש על פעילות לצמצום הפערים בחברה בישראל. הזרקור כוון אלינו הנשים בתחומים המהווים את הבסיס לאיכות החיים האישית של כל אחת מאיתנו: שוויון מלא ללא הפליה, ביטחון אישי, ותנאי עבודה צודקים והוגנים. חבר הנאמנים בחר תחומי פעילות הראויים לקבלת הפרס מתוך הכרה בקיום אפליה כנגד נשים וילדים ובצורך בהתיחסות לצרכים היחודיים במגזרים השונים.

מר עמנואל רסין ז"ל, הוגה קרן הפרס, והתורמים – קרן מרקוביץ שרייבר והגב' אוזיני שרייבר, וכן חבר הנאמנים בראשותה של יו"ר הכנסת ח"כ הגב' דליה איציק פעלו ופועלים להמריץ פעילות בנושא איכות החיים בישראל.כי כולנו רוצים לתת ורק מעטים יודעים איך…

מקבלים את הפרס היום אנשים שהנתינה היא חלק ממהותם

והראשונה בהם הגב' רות רזניק המהווה עבור כולנו סמל לנחשון בהובלת שינוי. כולנו מתלמידותיה של רות רזניק שמשנתה ומעשיה הם מעיין עליו שתולים כל היוזמות להעצמת נשים בישראל.

עמותת ארפאד פועלת במגזר הערבי. היקף פעילותה מרשים ביותר: פנימיה שיקומית לילדים שסבלו מאלימות, מקלט לנשים מוכות והוסטל לנערות. זוהי נתינת אמת – והנותנים בשמחה – השמחה שכרם.

עמותת אישה לאישה– יזמה עבור נשים ששהו במקלט לנשים מוכות פרויקט חדש של דירות מעבר לפני היציאה לחיים. בבחינת ונתתי לכם לב חדש – ויחד עם וועדת הפרס אנו מאחלים כי גם מקלטים נוספים יאמצו מודל חדשני זה.

ארגון צ"ח "סטודנטים למען צדק חברתי" פועל למען עובדות ניקיון באוניברסיטת באר שבע, אשר סבלו מפגיעה ממושכת בזכויותיהן. הסטודנטים ראו את הנשים הכורעות תחת משאן והיטו כתף לסייע להם לממש את זכויותיהן החוקיות – ולתקן את העוולות שנוח יותר היה להתעלם מהן.

העמותה להעצמה כלכלית לנשים, מעצימה נשים שאינן עובדות על ידי הקניית כלים למסוגלות תעסוקתית- מבחינת מתן חכה. הכרתי את פעילות העמותה בשכונת פרדס כץ בבני ברק – והצלחתם הצלחתינו.

גב' יעל צפריר – רייך, מתוך אכפתיות חברתית והזדהות אישית עמוקה הקימה את ארגון "סליחה" המסייע לנשים חולות העומדות בראש משפחות חד – הוריות, מסירותה היא לכולנו מופת ומקור השראה.

עמותת יסמין אלנגב לבריאות האישה והמשפחה פועלת להעלאת מודעות לבריאות תוך התאמה לצרכיהן של נשים ערביות בנגב, באמצעות סדנאות, כמו כן יזמה יציאת נשים ללימודי סיעוד כדי שתשמשנה כאחיות בקהילה.

מרכז מידע לבריאות האישה בבני ברק משרת אלפי נשים חרדיות מכל רחבי הארץ אשר כל אחת עומדת במרכז משפחה רב דורית מורחבת. מרכז המידע נותן לנשים חרדיות מענה דיסקרטי לצרכיהן היחודיים תוך התחשבות במאפיינים ההלכתיים דתיים של הקהילה.

זו הזדמנות להודות למתנדבות מרכז המידע אשר נשאן ליבן בחכמה. המתנדבות טיפלו בכ- 2,000 פניות, ארגנו קורסים עבור מובילות בקהילה ועבור נשים בפרויקט שיקום שכונות במרכזים החרדיים בבני ברק, ירושלים ומודיעין עילית. אני רוצה להודות לחכמי הלב אנשי הממסד הרפואי: קופות חולים, בתי חולים, רופאים ומנהלים בכירים, שהתגייסו לתרום זמן, ידע מקצועי, וכתף של שותפים ובכך אפשרו פריסה רחבה של פעילות המרכז. זר תודות גם לפרנסי עיריית בני ברק אשר תרמו את קלעי החצר ועמודיו ואת השמן למאור.

בשם מקבלי הפרס וכל מעגלי המתנדבים הידידים והתורמים אנו מברכים את כל הרוצים לתת – כדי שיהיה לנו מקום שבו עוד אפשר לחלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.