כנס בריאות האשה – פברואר 2015

לכתבה על הכנס בעיתון "משפחה".

ימי הבריאות הינם ענף אחד מיני רבים בפעילותו המבורכת של מרכז מידע לבריאות האשה בבני ברק פועל ללא הרף במתן מענה מידי לפניות רבות בטלפון 03-6787377 למעוניינות לקבל מידע על מחלות, הרגלי בריאות, פתרונות רפואיים ומניעת מצבי מחלה, בדיסקרטיות מוחלטת.

הרב זאב קרוב בכנס מרכז מידע לבריאות האשה 08.02.15
הרב זאב קרוב

המרכז אירגן סדנה בת יומיים בנושא בריאות האישה והמשפחה, במלון "ניר עציון", בסדנא השתתפו כ- 150 נשים בתנאי פנסיון מלאים.

בימי הבריאות המשתתפות לקחו חלק בסדנאות, נהנו מתרגילי התעמלות, הליכה מונחית, בריכה והתעמלות מים בריאותית בהנחיית גב' יהודית רותם ושמעו הרצאות במגוון נושאי בריאות:

הגב' זוהרה כהן מנהלת תחום בריאות במשרד לאזרחים ותיקים, העבירה מידע עדכני על זכויות שוות זהב עבור אנשים הזכאים לגמלת סיעוד, שיקום רפואי ולמוגבלים בניידות.

ד"ר אסנת קידר מנהלת המרכז לבריאות לב האשה ע"ש לינדה ג'וי פולין במרכז רפואי הדסה, נתנה הרצאה ממצה בנושא המאפיינים היחודיים של תחלואת לב בנשים.

מידע על חשיבות פוליסות ביטוח רפואיות במיוחד באירועים חריגים שעלותם גבוהה שמענו מהגב'  פנינית ויינשטין, נציגת חב' הביטוח "אילון". אביו של החייל אהרון קרוב הפצוע הקשה ביותר במבצע "עופרת יצוקה", הרב זאב קרוב, סיפר על תהליך השיקום המופלא והניסי של בנו והדגיש את חשיבות תמיכת המשפחה בשיקום הפצוע.

דר' אסנת קידר מנהלת מרכז לבריאות לב האשה מימין הגב' מרים דריימן רכזת פדגוגית מרכז מידע
ד"ר אסנת קידר, המרכז לבריאות לב האשה,  עם הגב' מרים דריימן, רכזת פדגוגית של מרכז מידע

גולת הכותרת של ימי העיון היה פאנל ייחודי בנושא בריאות האשה החרדית בהנחייתה של הגב' שושנה גולדפינגר יו"ר מרכז בריאות האישה, בו השתתפה דר'  מילכה  דונחין יו"ר רשת ערים בריאות אשר העלתה סוגיות רפואיות ייחודיות לנשים חרדיות, העולות מנתוני הלמ"ס בגין ערים חרדיות, סוגיות אשר יש לתת עליהם את הדעת. נוסיף ונציין כי ד"ר דונחין מקיימת תהליך בשיתוף ראש עיריית בני ברק – הרב חנוך זייברט, מנהל מח' הבריאות – הרב אליהו קוריץ, גב' שושנה גולדפינגר – יו"ר מרכז מידע לבריאות האישה ומנהלת אגף הרווחה – גב' ארלט מויאל, כדי לצרף את בני ברק לרשת ערים בריאות. צרופה של בני ברק לרשת ערים בריאות אושרה בישיבת המועצה האחרונה.

פרופ' יזהר בן שלמה מבית ספר לרפואה באוניברסיטת בר אילן ובית חולים "פוריה", סיפר בפאנל כי עם הזמן למד להכיר ולהוקיר את הנשים החרדיות ולכבד את עולמם הערכי, פרופ' יזהר בן שלמה הסביר כי תפקיד הרופא הוא לתת פתרונות רפואיים תוך כיבוד אורח החיים של הפציינט.

הגב' אילה מזרחי מדריכה בבית ספר לאחיות בבית חולים "לניאדו"  דיברה על חשיבות מתן חיסונים לילדים למניעת מחלות מדבקות. היא ציינה בחיוב כי נשים חרדיות שהיא פגשה בעבודתה כמדריכה בבי"ס לאחיות בלניאדו מקפידות על פעילות גופנית גם לאחר יום עבודה מעייף וטיפול בבית ובילדים.

הגב'  יעל שניידר עורכת וכתבת בריאות בעיתון "המודיע" דיברה על הצורך בקבלת מידע ובדיקה מקצועית של טיפולים אלטרנטיביים המוצעים לנו, כדי למנוע שרלטנות בתחום זה.

בסיום מושב אחה"צ ניתנה הרצאה מרתקת בתחום חדשני: "חיידקי מעיים בבריאות האדם", מפי פרופ' בן שלמה. בהרצאה נפתח צוהר לעולם מסקרן ומופלא שרוחש ומתרחש בתוך בני המעיים. הוצגו מחקרים הולכים ומתפתחים העשויים להוביל לפריצת דרך ולאפשר אבחון מחלות עתידיות בעזרת זיהוי של חיידקי מעיים. מחקרים נוספים עוסקים בהחלפת חיידקי מעיים כאמצעי לריפוי מחלות, כאשר החיידקים "הטובים" ישתלטו על החידקים "מחוללי המחלות".

בתכנית ערב מרתקת ע"י תאטרון פלייבק "פפריקה" בהנהלת גב' ריקי עברוני הוצגו סוגיות בריאות אקטואליות כמו אבנים בכליה, השמנה וכו'.

סדנא חווייתית בנושא השמחה ככוח מרפא הועבר ע"י משמחת רפואית הגב' זהבה פביאן.

במסגרת מושב בוקר מיוחד בחסות "מכבי שרותי בריאות" הוקדש לנושא תזונה בריאה,  הועברה סדנא חווייתית לבישול בריא ע"י השפית  לאה ברזל בדגש על מתכוני שבת וחג.

הפיזיותרפיסטית המוסמכת  מרים שאול העבירה סדנה וטיפים לשיפור הגמישות והכושר וכן טיפים מיוחדים לעבודות בית ללא כאבי גב – גם סדנא זו היתה בחסות מכבי שירותי בריאות.

המשתתפות בימי העיון שמעו מפי הדיאטנית גב' עדי מילר הרצאה בנושא תזונה בריאה – להשלמת המושב בנושא אורח חיים בריא.

לסיום, מר נדב חן מנכ"ל אסיא מדיקל, העביר מידע חיוני על פתרונות ניתוחיים להשמנת יתר.

להודעת דובר עיריית בני ברק, הרב טננבוים, הקליקי כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.